Futbol jest bardzo często typowany w podmiotach hazardowych. Nie brakuje fanów tego sportu, którzy rejestrują się właśnie w tym bukmacherze online. Ty też lubisz piłkę nożną, aczkolwiek za bardzo nie wiesz, o co chodzi w tym całym typowaniu? Bez obaw! Zaraz nauczysz się podstaw, które będą odpowiednim fundamentem do zdobywania kolejnych kwalifikacji na tej płaszczyźnie.

kursy etoto

Kursy 1×2: podstawy dla początkujących

Każde spotkanie futbolowe, które jest oferowane przez ten podmiot hazardowy, musi być dokładnie opisane. A jest to realizowane właśnie przez kursy bukmacherskie. Są one wystawiane przez oddsmakerów. Analitycy w czasie wykonywania swojej pracy muszą wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Podstawowe notowania to trzy kursy. 1, x i 2. Załóżmy, że chcesz coś obstawić na piątkowe spotkanie PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec i Rakowem Częstochowa. Jakie są obecnie kursy w etoto.pl na to wydarzenie? Notowania na Stal Mielec wynoszą 6,75. Remis to 4,30. Z kolei wygrana podopiecznych Marka Papszuna została oszacowana na 1,50. Jeśli uważasz, że gospodarze poradzą sobie z liderami PKO BP Ekstraklasy, to trzeba postawić 1. Ta cyfra odnosi się bowiem właśnie do Stali Mielec. Remis to oczywiście x. Z kolei „2” dotyczy za każdym razem gości. W tym przypadku chodzi oczywiście o zawodników Marka Papszuna.

Jak odczytywać poszczególne notowania?

Nie ma w tym nic skomplikowanego, chociaż na pierwszy rzut oka tak się właśnie może wydawać. Zaraz dowiesz się, jak „czytać” te notowania i co zrobić, by obliczać ewentualne wiktorie. Pozostajemy przy dzisiejszym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec i Rakowem Częstochowa. Na podstawie tych kursów można wywnioskować, że zdecydowanymi faworytami są zawodnicy Marka Papszuna. Pamiętaj, że im mniejsze notowania, tym większy faworyt. Analitycy uważają, że Stal Mielec ma relatywnie małe szanse na remis. Już nie wspominając o swoim zwycięstwie. Uważasz jednak, że gospodarze skorzystają z atutu własnego terenu i zremisują w potyczce z Rakowem Częstochowa? Ile można wygrać na takim zakładzie? Zakładamy, że postawisz 20 PLN. Ewentualna wiktoria to 20 PLN (stawka) x 0,88 (podatek) x 4,30 (obecny kurs) = 75,68 PLN. Czyli jak potyczka pomiędzy mielczanami, a częstochowianami zakończy się podziałem oczek, to zainkasujesz „na czysto” ponad 50 PLN. Jeśli obstawiasz np. duble, to musisz pomnożyć jeszcze jedną wartość itd.

Co to są tak zwane „podpórki”?

W tym podmiocie hazardowym możesz obstawiać przeróżne zakłady na mecze futbolowe. Niektórzy (w celu zminimalizowania ryzyka) decydują się na „podpórki”. Są to takie zakłady, jak 1x, x2 lub 12. O co tutaj chodzi? Uważasz, że dzisiaj Raków Częstochowa nie wygra? Obawiasz się jednak, że nie będzie remisu? W takim razie możesz postawić 1x. W takiej sytuacji Twój kupon okaże się zwycięski zarówno w przypadku triumfu Stali Mielec, jak i podziału oczek. W tym położeniu tylko wiktoria Rakowa Częstochowa byłaby dla Ciebie niekorzystna. Warto zastanowić się nad takimi opcjami. Szczególnie jak chcesz typować przeciwko faworytom. Kursy są bowiem wysokie, a przy okazji masz większe szanse, że uda Ci się trafić.

Poprzedni artykułO 14% większe wygrane za obstawienie Mistrzostw Świata 2022
Następny artykułTypowanie MMA – jakiego buka wybrać?